Prodej společností s.r.o., a.s., SE

Nejčastější dotazy

Změny u obchodních společností 2014

Problematice změn u obchodních společností, které je nutné ze zákona provést v roce 2014 se podrobně zabýváme na této stránce.

Nestihli jste včas provést změny listin

Pokud jste nestihli včas provést změny listin uložené legislativou, poradíme vám zdarma jak dále postupovat. O návod můžete požádat na této stránce.

 

Jak dlouho trvá prodej s.r.o., a.s. a SE?

Pokud kupujete již založenou obchodní společnost, její převod na vaše jméno trvá jen několik hodin. V případě společnosti s ručením omezeným může být firma převedena již do 24 hodin, u akciové a evropské společnosti zabere převod maximálně 2 pracovní dny. Prodej s.r.o., a.s. i SE provádíme diskrétně a profesionálně. Ke společnosti vždy dostanete veškerou potřebnou dokumentaci a pokaždé se jedná o prodej nové společnosti bez historie.

Jak náročné je založení společnosti s ručením omezeným na míru?

Náročnost založení společnosti s ručením omezeným na míru se odvíjí od vašich konkrétních požadavků. Většina zájemců o tuto formu získání společnosti má specifické požadavky na kapitál, sídlo nebo na orgány společnosti. I tak je proces založení společnosti s ručením omezeným rychlejší u nás, než kdybyste se do něj pouštěli na vlastní pěst.

 

Kolik času zabere založení akciové společnosti nebo evropské akciové společnosti dle specifických požadavků?

Založení akciové nebo evropské akciové společnosti je o něco náročnější než založení společnosti s ručením omezeným. Společnost pro vás připravíme do 1 měsíce. Založení akciové společnosti komplikuje česká legislativa a termíny orgánů veřejné správy, od kterých je potřeba zajistit potřebná oprávnění. O stavu vaší budoucí společnosti vás budeme pravidelně informovat. Založení evropské společnosti (SE) je mnohem komplikovanější než založení a.s., a to jak z časového, tak i z finančního hlediska. Doporučujeme proto využít našich předzaložených ready made evropských společností.

Proč je lepší využít specializovaných služeb než zakládat společnost vlastními silami?

Jestliže se rozhodnete založit si s.r.o., a.s. nebo SE sami, čeká vás dlouhá a komplikovaná cesta. Musíte si zajistit živnostenské oprávnění, sepsat společenskou smlouvu a stanovy, dále zajistit sídlo firmy, kontaktovat obchodní rejstřík nebo splatit základní kapitál. Při těchto krocích se neobejdete bez znalosti české legislativy. Navíc se vám jen těžko podaří všechny termíny využít efektivně a založení společnosti se vám tak protáhne klidně i na čtvrt roku.

 

Nemám dostatek finančních prostředků. Je při koupi založené s.r.o. splacený základní kapitál?

Od začátku roku 2014 je možné společnost s ručením omezeným zakládat s kapitálem ve výši 1 Kč. Připravili jsme pro vás shrnutí všech změn u s.r.o. od roku 2014. Pokud požadujete vyšší základní kapitál, není to pro nás žádný problém. Částku v libovolné výši splatíme za vás a vyřešíme tak vaše problémy s výší základního kapitálu. Jestliže do své společnosti chcete investovat více času a peněz, můžeme vám nabídnou i prodej akciové společnosti.

Nejsem spokojen/a se sídlem firmy. Jak náročná je změna sídla společnosti?

Změnu sídla společnosti musíte nejprve promítnout do společenské smlouvy (vyjma změn ve velkých městech - zde není nutné upravovat společenskou smlouvu, pokud jste při založení neuvedli ulici) a poté podat návrh na úpravu v obchodním rejstříku. Rovněž je nezbytné kontaktovat živnostenský úřad, finanční úřad a další orgány veřejné správy. Jestliže si ale koupíte společnost u nás, sídlo vám rádi ještě před prodejem společnosti změníme dle vašich představ.

Musím před založením s.r.o. žádat o živnostenské oprávnění nebo mi ho zajistíte?

Jsme schopni zajistit živnostenské oprávnění ke všem volným, řemeslným i vázaným živnostem. Jestliže předmět vaší podnikatelské činnosti spadá do některé z živností koncesovaných, doporučujeme vám, abyste si oprávnění obstarali sami. Musíte zde doložit vzdělání či praxi požadovanou zákonem. Z našich zkušeností víme, že je lepší koncese (či jiné státem regulované činnosti) vyřizovat až po zanesení všech důležitých změn do obchodního rejstříku. Rádi vám ale vybrané předměty podnikání včleníme do společenské smlouvy, která je součástí kupované společnosti. Vy sami si pak jen zařídíte jejich aktivaci.

Společenská smlouva, stanovy - musím si tyto dokumenty připravit?

Jestliže kupujete již založenou obchodní společnost, společenská smlouva a stanovy budou součástí balíčku, který pro vás zajistíme. Je nám jasné, že smlouva i stanovy budou vyžadovat vaše pozdější zásahy, abyste si oba tyto dokumenty přizpůsobili svým požadavkům. Pokud chcete společnost na míru, doporučujeme vám se na sepsání těchto dokumentů s námi podílet. Oba je rovněž můžete předložit už vypracované.

 

Proč se vyplatí pro podnikání založit obchodní společnost?

Obchodní společnost přináší podnikateli nespočet výhod. V první řadě je to bezpečnější možnost ručení. Neručíte zde celým svým majetkem, ale pouze do výše kapitálu společnosti. Podnikání v obchodní společnosti je prestižnější a budí vyšší důvěru u klientů či zákazníků (především třeba u evropské společnosti). Můžete lépe optimalizovat své výdaje, budete mít snadnější přístup k finančním prostředků a lépe proniknete na nové trhy.

Vyžaduje koupě nebo založení firmy na míru osobní účast?

Prodej s.r.o. jsme schopni zajistit i bez vaší osobní účasti. I tak ale všem klientům doporučujeme alespoň jednu osobní schůzku, na které si ujasníme všechny specifické požadavky. Převod společnosti je pak možné kompletně provést online. Při objednání firmy požadujeme také telefonické spojení, abychom vás v případě jakýchkoliv dotazů či komplikací mohli včas kontaktovat. Založení s.r.o. na míru vyžaduje vaši osobní účast. Je to zejména z důvodu, že plná moc musí mít podobu notářského zápisu - už nestačí jen ověřený podpis. Dle zákona musíte uvést rozsah zástupčího oprávnění v plné moci. Jestliže se zastoupení netýká jen určitého právního jednání, měla by plná moc mít písemnou formu. V případě, kdy vyžaduje právní jednání zvláštní forma, je udělena v této formě i plná moc.

 

Nenašli jste odpověď? Pomůžeme vám! Kontaktujte nás...

Kontaktujte nás

Companies.cz s.r.o.

Václavské náměstí 846/1

Palác Koruna, 3. patro

110 00 Praha 1

 

E-mail: info@companies.cz
Telefon:  +420 236 033 606
Mobil: +420 724 342 534

Ceny společností

založení s.r.o. (při obj. sídla na 24 měs.) od   6.200 Kč
založení s.r.o. (1 zakladatel) od 12.900 Kč
založení s.r.o. (více zakladatelů) od 17.900 Kč
ready made s.r.o. od 14.900 Kč
akciová společnost od 54.890 Kč
evropská společnost od 62.990 Kč